Hírek
Polgármesteri és kancellári jókívánságok a Kós Károlyban
Dr. Csőzik László polgármester és Csapó Gábor kancellár is jelen voltak a mai tanévnyitón a Kós Károly technikumban. Mindketten beszéltek a kilencedikesekhez és mindketten picit visszanyúltak ifjúkori emlékeikhez is.

Csapó Gábor kancellár arról beszélt, hogy nagyapja Dunapentele kovácsa volt és ő maga gyerekkorában sokat időzött a kovácsműhelyben:
– Sokat néztem, ahogyan a keze alatt formálódik a vas. Tőle tudom azt a nagyon egyszerű mondatot, hogy a tudás, nem a fejből megy a kézbe, hanem a kézből a fejbe. Igazi kétkezi mester volt, aki nemcsak ismerte a szakmájának minden csínját-bínját, de mester-inas viszonyban sokaknak tanította is azt. Mondjam úgy, az ő korában ő volt a szakképző iskola. Azt kell mondanom, hogy nagyot nézne a nagyapám, ha látná, hogyan változtak meg a szakmák az elmúlt évtizedek alatt.
Érdekes volt aztán dr. Csőzik László polgármester úr párhuzama is, aki elmondta, hogy az ő édesapja sokszakmás mester volt, akitől rengeteg dolgot lehetett tanulni.
Természetesen mára megváltozott minden, egy teljesen új környezetbe és helyzetbe kerültünk, nekünk kellett alkalmazkodnunk. Csapó Gábor arról beszélt, hogy 2020 egy mérföldkő volt a magyar szakképzés történetében:
– Kormányzatunk nagyon jól ismerte fel, hogy a szakképzésnek is fel kell szállnia a gyorsvonatra: tartalmilag, módszertanilag meg kell újulnia, fejleszteni, beruházni, építkezni kell. A legmodernebb eszközöket kell használni és ezekkel kell oktatni, na meg olyan partnereket bevonni az oktatásba, akik valós piaci körülmények közt képesek a legkorszerűbb tudást átadni a diákoknak, így az iskola és a duális partnerek már közösen tanítják meg egy szakma szakma fogásait, trükkjeit. Ha itt körülnéznek, akkor amit én most néhány mondatban elmondtam, az megjelenik ebben az iskolában, a Kósban, a falakon kívül és belül. Ott van a megújult épületrészekben, az új a gyönyörű tanműhelyben, gépekben, eszközökben, a partnereinkben.
Tehát, ott van Önökben.
Csapó Gábor és dr. Csőzik László is sikeres tanévet kívántak mindenkinek, diáknak, szülőnek, pedagógusnak egyaránt.
Zentai Ildikó, az intézmény megbízott igazgatója Kós Károly gondolataival utalt arra, hogy a munka és a tanulás nem csak kötelesség, hanem lehetőség is arra, hogy alkossanak a diákok, hogy értéket teremtsenek, és hogy formálják a saját jövőjüket.
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

"A legfenntarthatóbb hozott tárgy" díját hozták el!
Jól szerepeltek a "Csicsergés a Jálicsban" elnevezésű, Rugalmas tanulási utak programjaiban tanuló diákok számára szervezett országos projektversenyen.
kommunikacio

A Holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapján
Magyarországon minden évben április 16-án tartják a Holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját arra emlékezve, hogy 1944-ben ezen a napon kezdődött a hazai zsidóság gettóba zárása.
kommunikacio

”Wallenberg nyomán” Kárpát-medencei döntős sikerek
A SZISZKI már sok éve több csapattal is részt vesz a Holokauszt tematikájú megmérettetésen.
kommunikacio