Őszi Erasmus + (mobilitási projektek) az ÉSZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégiumban

A tanévet két ERASMUS+ mobilitási projekt megvalósításával kezdtük. Tanulóink (12–12 diák) Törökországba, Ankarába és Portugáliába, Braga városába utazhattak szakmai gyakorlat teljesítése céljából. Pénzügy-számvitelt, informatikát tanuló diákjainknak két török iskolával (Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi és Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü) történő együttműködésnek köszönhetően megismerkedhettek a török oktatással, valamint a török kultúrával és gasztronómiával. Ezen felül, a Portugáliába utazó szakács, cukrász és eladó tanulóink is valós munkahelyi körülmények között gyakorolhatták az általuk tanult szakma fortélyait. A hétvégéken a szabadidős programok során a közeli városokba is látogatást tettek, a portugáliai csoport több alkalommal is ellátogatott az Atlanti-óceánhoz.

Teljes cikk elolvasása >>

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.